İnternet Üzerinden Sosyelleşme

Ana Sayfa / İnternet Üzerinden Sosyelleşme

İnternet Üzerinden Sosyelleşme

Crack     03-05-18     Güncel Makale, Kameralı Chat, Kameralı Sohbet     İnternet Üzerinden Sosyelleşme     90 Defa Okundu

Merhaba Chat10.Com Okurlarımız ;

Son zamanlarda günlük yaşantımızda çok sık kullanılan kelimelerden biri sosyalleşme oldu bir sosyalleşmedir. Almış başını gitmekten , hatta insanlar sosyal olmak ve sosyal olmanın mı yanında sosyal farkındalıklar peşindedir. Kimine göre , sosyal olmak, her gün sokağa çıkmak ,gezmek ,tozmak ,eğlenmektir.Bazıları içinde, internet başında Facebook, Instagram ,chat ,sohbet siteleri ,kameralı sesli ,mobil siteler , buna benzer sosyal paylaşım platformları da olmaktır. Genel olarak işin içinde yaşadığı toplumun bir üyesi olma sürecine aslında toplumsallaşma yani sosyalleşme de denilebilir. Kişi toplum ve ilişkisini ifade eden mesajlar vermektedir.

Bir bakıma da bu disiplinler arasından köprüde kurmaktadır. sosyalleşme, aslında çocukluktan başlar parkları çıktığımızda oyunlarımız ebeveynlerin bizlerle geçirdiği vakit bunlardan başlıcalarıdır. Başta aile olmak üzere doğal ekonomik kültürel ve benzeri çok sayıda çevresel etkinlikler rol oynar kısaca açıklamak gerekirse tek başına yaptığımız her bir davranışın başka ne yapmak zorunda kalmış . Yani bir başımıza bilgisayar , tablet , telefon ile internet üzerinden

…Yaptığımız her şeyde sosyalleşmeyi bir etkendir . Örneklendirmek gerekirse odasına tek başına ders çalışan öğrenci içeri annesinin girmesiyle birlikte kitaba yönelmesi bu bilin davranışını sosyal davranış olarak etkilemektedir ya da internet başına sosyalleşme olur mu diye sormuşlar?  Evet insanlar gelişen teknolojiyle birlikte internet başını daha çok zaman geçiriyor ve bu sosyal hayatın Asosyalliğe dönmesi internet ile alakalı olduğu baz alınmaktadır.

Zannederler ki sana boş boş monitöre bakmakta , kendi kendine konuşmak ta öyle değil vakit geçirip yeni insanlarla tanışıp İnternet ortamında hiç görmeyeceği konuşamayacağı insanları sesli ve görüntülü olarak görüp ve duyan işitsel ve görsel olarak kendisine bir şeyler katı bilen yerlerde tercih etmektedir . Sosyalleşmek kişinin toplum içindeki diğer insanlarla birlikte ortak bir hayat sürdürmesi açısından adetleri ölçüleri gelenek ve görenekleri davranış biçimlerini yönlendirme yemesinden içmesinden oyununa eğlenmesi ne kadar Asli birtakım vazifelerini ve kabul etmiş bulunması gerekir yani tek başına çay bahçesine gitmek ya da her gün iki üç arkadaşınla vakit geçirmek sosyalleşmeye yeterli değildir .Sadece sosyal bir ortamda bulmuş olursun tabiri de kullanılır.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

www.Chat10.Com

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 Chat10.com