Şeker Hastalığı

Ana Sayfa / Şeker Hastalığı

Şeker Hastalığı

Crack     29-04-18     Güncel Makale, Sağlık     Şeker Hastalığı     67 Defa Okundu

Sevgili Chat10.Okurlarımız;

Dünya gelinli baktığımızda günümüzde 12 kişiden biri şeker hastasıdır. her iki şeker hastalığının birinden de Habersizce yaşamını devam eder. şeker hastalığını iki ayrı mı vardı tıp 1 pankreasta Hiç üretilmediği ya da çok daha az bir şekilde üretildiği bir tiptir ve Daha çok çocuklarda ve gençlik dönemlerinde görülen bir şeker hastalığı Tip 1 Tip 2 şeker hastalığı ise vücut insülin üretir yalnız hücreler kesinlikle göstermez. Tabii ki göstermedi takdirde de yetersiz kalır insülin miktarı ve bu sebepten dolayı da tabii ki şeker yemeklerden sonra aşırı yükselme gösterir .Bunun haricinde gizli şeker diye nitelendirdiğimiz bir şeker vardır ve diğer hastalara göre bir buçuk kat daha fazladır. hamilelik şekeri vardır. hamilelik dönemlerinde insülin direncini kaybeden pankreasta gestasyonel diyabet diye de çağımızda ismi olan genellikle fazla kilolu hamilelerde 30 yaş üzerindeki ,hamileliklerde ortaya çıkar Tabii ki yaş burada bir faktör değildir hiçbir zaman hastalık belirtilerini az kuru mayayla susama ve sık sık idrara çıkma ile başlar diğer ise yorgunluk şekeriniz ;

 

Yani enerjiniz aslında düşük olma nedeni ile Kendinizi çok yorgun ve huzursuz hissedersiniz kilo kaybınız oluşur yeterli faydalanamaz sınıf vücudumuzda aldığınız gıdalardan ve kişi Tabii ki bundan dolayı zayıflar Kandaki şekeriniz çok yüksek ise seviyesi göz bozukluğu Bulanık görmeye başlar. Çünkü göz merceğinin deki bütün suyu çeker çeker Bu sebepten dolayı da baktığınız objeleri Bulanık görmeye başlarsınız Eğer bu belirtileriniz ortaya çıktı. ise derhal en yakın diyabet uzmanı nızı görünmeniz de tavsiye ediyoruz çünkü yayılma yaptıkça sinirleri de etkiler şeker böbreklerimizde etkiler yani vücudumuzun su oranı daha da çok azalttığı için tamamiyle etkileme yapar cilt yaralarımız çok geç iyileşir ağız kuruluğunun oluşur çok fazla su içeriz Kuru ve kaşıntı bir cildiniz oluşmaya başlıyor .Lütfen Hiçbir şekilde ciddiye almam azlık yapmayın Hele ki Hele ki Sürekli açlık hissi çekiyorsanız şekerinizin sürekli Orantısız olduğunu ilk belirtileridir bunları dikkate alıp en yakın sağlık danışmanınız da gidiniz.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

www.Chat10.Com

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 Chat10.com