Sağlam kafa,sağlam vücutda bulunur

Ana Sayfa / Sağlam kafa,sağlam vücutda bulunur

Sağlam kafa,sağlam vücutda bulunur

Crack     18-04-18     Güncel Makale, Sağlık     Sağlam kafa,sağlam vücutda bulunur     42 Defa Okundu

Merhaba Sevgili Chat10 Okurlarımız;

Sağlam kafa,sağlam vucutda bulunur.”

Sabahları güne başlarken ,başladığımız günün aslında nekadar yorucu olduğunu hep unutmaktayız. Günün her saatinde yoğun iş temposu bununla beraber kafamızın yoğunluğu hepsi üst üste gelmektedir.Gün içerisinde eğer ki bilgisayar başında ve hep oturmak zorundaysak işimiz daha zor olmak ile beraber yoruculuğu bitmemektedir.

Sağlığımıza dikkat etmediğimiz her dakika aslında günün her diliminde  lakin sabah saatlerinde aktifken dahaçok oluşuyor buyüzden yapmamız gereken şeylerden biride sabahları kahvaltı yapmak,çok önemli ilk öğün  biraz peynir,zeytin,süt,domates,yumurta ya da bir bardak sıkma portakal suyu ceviz veyahut muz ve süt de sizi tok tutup sağlığınıza dikkat etmenize sebep olacaktır ayrıca bol bol su içmelisiniz.Su vücutdan ödemi atar ve böbreklerimizin daha düzenli çalışmasına sebep olur.Ekran başında çalışıyorsanız radyasyon riski yüksek kaktüs bunun için birebir  ve gözlerimiz bozulmasın ağırlaşmasın diye dinlendiriciler kullanalım,dışarda sahada isek topuklu ayakkabılardan kaçınıp bizim enerjimizi yüksekte tutacak yiyecek ve içececekler ve meyve tüketimi yapmalıyız.

Günün yorgunluğu,stresi,yoğunluğu sağlığımızı tetiklemektedir.İşten eve geldiğimizde kendimizi bile zarzor nereye koyacağımızı bile bilemeden uyuduğumuz oluyor.Uyku vücudumuzun en temel ihtiyaçlarından olup düzenli olarak almamız gereklidir.Spor yapmayı da ihmal etmeyelim günlük rutin hareketler  işten sonra yürüyüş,koşu,havuz çok iyi gelecektir .

 

 

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

www.Chat10.Com

Sitemiz insanların sohbet edip günlük hayatlarındaki boş zamanları sanal ortamda sosyalleşerek yeni insanları tanımaları için kurulmuştur.

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2018 Chat10.com